Meble

Szafka na buty

Choć mogłoby się wydawać, że zakup szafki na buty jest łatwym zadaniem, to wcale tak nie jest. Taki mebel ma nie tylko pomieścić buty wszystkich domowników, ale jednocześnie idealnie pasować do wnętrza i tworzyć harmonijną całość. Jak dobrać odpowiednią szafkę na buty?

 

Jak dobrać odpowiednią szafkę na buty?

Zanim zaczniesz przegląd szafki na buty, musisz określić miejsce, w którym będzie stać. Następnie zastanów się, jakiej wielkości może być. Jeśli masz dużo miejsca w przedpokoju, masz szersze pole manewru. W przypadku małych pomieszczeń musisz dostosować się do konkretnych rozmiarów. Dopiero wtedy, gdy dokładnie obliczysz jakiej wysokości, szerokości i głębokości może być mebel, możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniej szafki na buty. Pamiętaj również o tym, że poza Twoim obuwiem, muszą się zmieścić buty całej rodziny. Nie musisz trzymać wszystkich swoich par butów. Te, które są na inny sezon, możesz schować w innym miejscu i po prostu je zmieniać. Natomiast te, które najczęściej nosisz, możesz trzymać obok szafki.

Na co zwrócić uwagę kupując szafkę na buty?

Wybór szafki na buty nie jest prosty. Nie warto patrzeć tylko i wyłącznie na design, ale również na funkcjonalność i praktyczne cechy. Koniecznie zwróć uwagę na:

1.Wielkość szafki

Bez wątpienia kluczowa jest wielkość szafki. Najpierw warto zastanowić się nad tym, jak wiele butów ma pomieścić. Nie muszą to być wszystkie, które posiadamy. Dobrze jednak, aby mieściła te, które najczęściej nosisz lub na konkretną porę roku. Oczywiście trzeba pamiętać o wszystkich domownikach. Ostaw również na ewentualne 2-3 nowe pary.

2.Głębokość szafki

Poza wielkością szafki bardzo ważna jest również głębokość. I nie chodzi tylko o duży rozmiar, ale również modele butów. Zbyt płytkie szafki są dobre dla trampek czy butów sportowych. Jesienne botki mogą już się do niej nie zmieścić. Jeżeli chcesz w niej trzymać wysokie buty np. szpilki, koturny oraz kozaki za kolano, upewnij się, że półki pomieszczą ten rodzaj obuwia.

3.Materiał

Kluczową kwestię stanowi materiał, z jakiego wykonana jest szafka. Pamiętaj, że meble w przedpokoju są podatne na uszkodzenia. Dlatego wybieraj produkty z wysokiej jakości materiałów oraz łatwe w czyszczeniu, a najlepiej odporne na zabrudzenia czy zarysowania.

Jaką szafkę na buty wybrać?

Szafki na buty są tak różnorodne, ze każdy z pewnością znajdzie model dla siebie. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdza się kompaktowych rozmiarów szafki otwierane uchylnym frontem. Będą świetnie współgrać z wąskim lustrem oraz długim wieszakiem. Doskonałe rozwiązanie stanowią szafki na buty z siedziskiem. Są niezwykle praktyczne, a do tego designerskie. Pełnią funkcję nie tylko przechowywania obuwia, ale również siedziska, co podnosi walory użytkowania przedpokoju.

Na rynku dostępne są szafki z drzwiami lub tzw. stojaki na buty. Jeśli cenisz sobie praktyczność, koniecznie postaw na zestaw, który składa się z lustra, wieszaków i szafki na buty. Dzięki temu mebel pełni kilka funkcji, a do tego stylowo się prezentuje.

Zazwyczaj czytane