Instalacje elektryczne, wodne, oświetlenie, inne

Wielu ludzi do niedawna uważało, że klimatyzacja domowa jest przyczyną wielu chorób - z tego względu nie decydowali się na jej montaż w swoich mieszkaniach. Tymczasem problemem nie jest samo urządzenie, ale nieprawidłowe podłączenie instalacji i jej niewłaściwe użytkowanie spowodowane brakiem profesjonalnego przeszkolenia. Dlatego właśnie montaż klimatyzacji powinien być wykonywany przez doświadczonych monterów. Jak ich rozpoznać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 

Montaż klimatyzacji musi być poprzedzony wizją lokalną, podczas której monter nie tylko dokładnie wymierzy pomieszczenie i przeanalizuje jego położenie, ale także zaproponuje optymalne miejsce na urządzenie o właściwej mocy. Warto wybierać wyłącznie certyfikowanych specjalistów, którzy mogą pochwalić się zarówno doświadczeniem, jak i wiedzą. Jak ich rozpoznać?

Montaż klimatyzacji Gliwice

Klimatyzacja Gliwice - doświadczeni monterzy

Montaż klimatyzacji może przeprowadzić wyłącznie osoba, która posiada aktualne uprawnienia - dysponuje certyfikatem F-gazowym. Aby mógł przeprowadzić niezbędne czynności, tj. napełnić instalację czynnikiem chłodniczym i wykonać próbę szczelności, musi przedstawić Świadectwo Kwalifikacji w zakresie napraw i obsługi technicznej urządzeń i instalacji chłodniczych. Co istotne, dokument ten ważny jest przez 5 lat. Oznacza to, że instalator musi szkolić się na bieżąco i regularnie zdawać wymagany egzamin przeprowadzany przez Urząd Dozoru Technicznego. Zatrudnieni w nim specjaliści sprawdzą również, czy monter posiada odpowiednie narzędzia do montażu klimatyzacji. Bardzo dobrze jest korzystać z usług profesjonalisty, który posiada autoryzację konkretnego producenta. Zdarza się, że jest to wymagane, by cieszyć się prawami wynikającymi z gwarancji.

Klimatyzacja domowa Gliwice

Choć najczęściej wybierana klimatyzacja domowa to jednostki ścienne, warto zdawać sobie sprawę, że to nie jedyna możliwość. Dlatego warto wybierać firmę, która posiada doświadczenie w podobnych realizacjach. Należy bowiem podkreślić, że montaż klimatyzacji w jednym pomieszczeniu wymaga zupełnie innej wiedzy niż montaż multisplitów czy urządzeń w pomieszczeniach komercyjnych. Jeśli nie jesteś pewny, czy wybrani wstępnie instalatorzy wykonywali podobne zlecenia, po prostu poproś o zdjęcia poprzednich realizacji.

Zwróć uwagę, że montaż klimatyzacji to kilka etapów. Dobrze jest wybierać firmę, która oferuje kompleksowe usługi. Najlepiej stawiać na specjalistów, którzy wykonują wizję lokalną i pomagają w dopasowaniu odpowiednich jednostek, a następnie dostarczają i montują je w twoim domu. Upewnij się także, czy w przyszłości możesz zgłosić się do nich, by przeprowadzili niezbędny serwis klimatyzacji, który pozwoli ci utrzymać gwarancję oraz cieszyć się środowiskiem wolnym od drobnoustrojów chorobotwórczych.

Serwis Klimatyzacji Gliwice

Zanim wybierzesz specjalistów, którzy przeprowadzą montaż klimatyzacji w domu, sprawdź dostępne terminy realizacji. Jeśli firma może pojawić się u ciebie niemal natychmiast, powinno zwrócić to twoją uwagę i przed skorzystaniem z jej usług warto zapoznać się z opiniami na temat ich pracy. Jednocześnie jednak nie możesz decydować się na współpracę z fachowcami, którzy nie mają czasu w terminie, który jest dla ciebie optymalny. Montaż klimatyzacji to duże zamieszanie, które warto wykonać w czasie wykańczania domu lub podczas dużego remontu.

Klimatyzacja do domu Gliwice

Klimatyzacja domowa Gliwice

Planując montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu, warto postawić na specjalistów działających w danej okolicy. Zwłaszcza w przypadku, w którym decydujesz się na współpracę z firmą zapewniającą kompleksowe usługi. W razie jakichkolwiek problemów z urządzeniem, będziesz mógł liczyć na szybką pomoc ze strony serwisantów. To szczególnie ważne, gdy jest ono źródłem ciepła w budynku w okresie przejściowym. Szybka naprawa klimatyzacji sprawdza się również w naprawdę upalne lato.

 

Zazwyczaj czytane