Różne, Porady

Budując, remontując, naprawiając czy po prostu majsterkując wykorzystujemy do tego najróżniejsze narzędzia, które w przypadku różnego rodzaju prac są nam niezbędne. W każdym domowym warsztacie powinien znajdować się zestaw niezbędnych narzędzi, szczególnie tych ręcznych, których wybór jest bardzo szeroki. Jakie narzędzia ręczne warto jest mieć w domu?

Skąd wziąć narzędzia do domowego warsztatu?

Każdy, kto kiedyś potrzebował zrobić coś w domu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotne jest posiadanie odpowiednich narzędzi, bez których wykonanie podstawowych prac wydaje się być w najlepszym wypadku trudne, w najgorszym – niemożliwe.

A wybór narzędzi podstawowych jest naprawdę duży, te najbardziej potrzebne można zobaczyć na https://www.koelnerpolska.pl/produkty/narzedzia/narzedzia-reczne/narzedzia-podstawowe, by odpowiedzieć sobie na pytanie: czego tak naprawdę potrzebuję do domu? Przeglądając listę tych narzędzi zastanowić się nad tym, do czego one służą i czy rzeczywiście są nam one aż tak niezbędne? Co więc warto jest mieć pod ręką?

Jakie młotki i wkrętaki?

Gdy myślimy o narzędziach ręcznych podstawowych, pierwsze, co przychodzi nam na myśl to motki, a zaraz potem wkrętaki. Wbrew pozorom i jedna i druga grupa nie jest taka prosta, a do wyboru mamy między innymi młotki ciesielskie, murarskie, ślusarskie czy kamieniarskie. Wybór młotka z pewnością powinien więc być dostosowany do tego, jakie prace mamy zamiar wykonywać. Podobnie sprawa wygląda z wkrętakami. Mamy tu do wyboru tradycyjne ręczne wkrętaki manualne z różnymi końcówkami, jak i wkrętaki elektrotechniczne do pracy z urządzeniami pod napięciem. Dobrym rozwiązaniem są także multiwkrętaki z wymiennymi grotami.

Jakie szczypce i do czego?

Pracując z drutami i musząc obcinać, wyginać i przycinać w trakcie różnego rodzaju prac montażowych i serwisowych, szczypce są narzędziami niezbędnymi. Ich rodzaje i przeznaczenia są bardzo różne i tak w przypadku najprostszych prac domowych wystarczą nam szczypce uniwersalne, tak przy pracach mechanicznych konieczne będą specjalistyczne szczypce o różnych zakończeniach – prostych czy wygiętych. Do tej grupy zaliczyć można także obcinaczki i obcęgi, którzy przy skręcaniu drutu, przycinaniu go czy też wyciąganiu gwoździ bywa sprzętem nieocenionym w pomocy. Przy pracach z elektroniką z pewnością przydadzą się szczypce elektrotechniczne.

Klucze do rur i inne narzędzia ręczne

Nie można również zapomnieć o kluczach do rur. W przypadku awarii kanalizacji taki sprzęt na pewno będzie konieczny, a mając go pod ręką znacząco ułatwiamy sobie sprawę. Co oprócz tego może być jeszcze przydatne w naszej domowej skrzynce narzędziowej? Listę można byłoby tu mnożyć w nieskończoność wymieniając między innymi klucze nastawne i klucze płaskie, narzędzia malarskie oraz miernicze. Do tego zestawu można także dodać zwykły nóż oraz imadło, a także bardzo przydatne narzędzie jakim jest pistolet do klejenia.

Każde z wymienionych wyżej narzędzi jest oczywiście częścią większego, ale i zarazem podstawowego zestawu narzędzi, który powinien posiadać każdy w swoim domu. Co więcej, tego typu narzędzia nie należą do drogich, a co za tym idzie ich zakup wiąże się z niewielkim wydatkiem, a dzięki temu będziemy mieli pod ręką wszystko to, co przy pracach domowych będzie nam niezbędne.

Warto wiedzieć, Porady

Przepisy na pierogi, które Cię zaskoczą

Pierogi śmiało można nazwać polskim daniem narodowym. Ruskie, mięsne, z serem czy sezonowymi owocami cieszą się ogromną popularnością. Serwuje je ni...

Jak oszczędzać na wodzie

Jednym z kosztów, które ponosimy podczas całego miesiąca jest zużycie wody. Możesz się zdziwić, ale w tym temacie masz wiele mo...

Jak wybrać zmywarkę? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zmywarki?

Dla wielu zmywarka to urządzenie, bez którego nie wyobrażają sobie funkcjonowania. To nie tylko oszczędność czasu, ale i wody. Jednak sa...