Różne, Porady

Mówi się, że książki nie ocenia się po okładce, jednak wiadomo, że w życiu jest nieco inaczej. To, co widzimy z reguły definiuje to, co na dany temat zaczynamy myśleć. Podobnie jest z tym, jak postrzegamy domy i mieszkania innych i jak oni postrzegają nas, przez pryzmat tego gdzie mieszkamy. Zazwyczaj na pierwszy rzut oka, dla osób odwiedzających nasze cztery kąty, największa uwaga skupia się na drzwiach zewnętrznych domu i jego najbliższym otoczeniu.

Brzmi to być może odrobinę abstrakcyjnie, jednak wystarczy sobie wyobrazić osobę czekającą pod drzwiami na otwarcie ich przez nas, by zrozumieć, że wtedy najzwyczajniej w świecie rozglądamy się. I wypatrujemy przeróżne szczegóły. Dlatego też jeśli dbamy o swój dom, powinniśmy także zadbać o to, co widzą nasi goście przed wejściem do domu. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że wszystko, co goście zobaczą tam, ma ich zachęcać do wejścia, a nie odpychać.

Oczywiście, czystość jest kwestią, której nie trzeba nikomu tłumaczyć ani uzasadniać. Warto natomiast pomyśleć o innych kwestiach, jak np. ozdobienie drzwi w okresie świątecznym, to bardzo miły gest, zarówno dla nas samych jak i dla obcych nas odwiedzających, wprowadza już od samego wejścia przyjazną, świąteczną atmosferę. Warto pomyśleć także o przydatnej wycieraczce przed drzwiami, która urozmaici wejście do domu, ale też znacznie ułatwi nam życie.

W okresie zimowym koniecznie powinniśmy pamiętać o odpowiednim zadbaniu o wejście, schody, jeśli takowe posiadamy, by samemu nie zrobić sobie krzywdy. Już w fazie budowy domu można o tym pomyśleć i zastosować na zewnątrz antypoślizgowe materiały. Pozwoli nam to na zaoszczędzenie sobie wielu problemów.

Powinniśmy także już w fazie projektu uwzględnić łatwe dojście do naszych drzwi wejściowych, nie tylko od strony z której my najczęściej będziemy korzystać, ale także od tej, z której będą wchodzili obcy, często o tym zapominamy, bo my zazwyczaj pamiętamy o nierówności na naszym chodniku czy ciężko działającej klamce w furtce, a nasi goście nie muszą o tym wiedzieć. Więc aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, stawiających nas w złym świetle, jako gospodarzy, zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby nasz dom zachęcał do odwiedzin od samego początku.

Warto wiedzieć, Porady

Jak radzić sobie ze smogiem w domu?

W ostatnim czasie bardzo często daje nam znać zanieczyszczenie powietrza. Ktoś mógłby powiedzieć, że to żadna nowość. To prawda, jednak w ...

Jak wybrać siewnik do warzyw?

Precyzja. To jedna z najważniejszych cech, które muszą posiadać dobre siewniki do warzyw. Od precyzji wysiewu zależy wielkość przyszłych plonów. Si...

Kartony różnych rozmiarów. Do czego się je wykorzystuje?

Kartony, czyli tekturowe pudełka są nieodłącznym elementem przechowywania, transportu, wysyłki oraz przeprowadzek. Dzięki różnym formatom i wielkościom umożliwiają bezpieczne zap...