Łazienka

Łazienka w domu to pomieszczenia, które oddaje jego charakter, a także mówi o klasie jego wystroju. W większości ceramika oraz meble stanowią o wystroju łazienki. Łazienka to nie tylko miejsce, gdzie możemy zadbać o naszą codzienną higienę. Jest to również wizytówka naszego całego mieszkania.

Na rynku wnętrzarskim do najnowszych trendów w ostatnim czasie zalicza się drewno. Jest ono oryginalnym, trwałym materiałem, doskonale prezentującym się w łazience. Bardzo ważne przy tym jest by akcesoria drewniane były odporne na wilgoć. W każdej łazience rzecz normalna powinna się znaleźć wanna bądź prysznic, toaleta, szafka na ręczniki i detergenty, a także w nowoczesnych zastosowaniach zamiast wanny pionierskim rozwiązaniem jest duża wanna z hydromasażem. Aby zwiększyć komfort kąpieli można wyposażyć swoją wannę w zagłówek żelowy, wykonany ze sprężystego materiału. Miłośnikom długich kąpieli w wannie do gustu przypadną również drewniane półki dedykowane wannom serii Free Line, Space Line i Altus. Produkty te dostępne są w różnych wariantach wymiarowych oraz w dwóch kolorach drewna: merbau i meranti. Dzięki nim wszystkie niezbędne przybory toaletowe będą zawsze w zasięgu naszej ręki. Element ten  będzie także idealną dekoracją nowoczesnej łazienki. Do takiego wnętrza doskonale nada się elegancki uchwyt ścienny. Będzie on zapewniał jednocześnie bezpieczeństwo kąpieli i wygodę korzystania z łazienki. Inne elementy jakie mogą nam zapewnić większy komfort podczas kąpieli to również podnóżek wykonany z drewna egzotycznego. Ułatwi to nam wchodzenie i wychodzenie z wanny, a także nada bardzo estetyczny i bardzo unikalny wygląd naszej wannie. Oczywiście nie każdy przepada za długimi kąpielami, a równoznaczne z tym jest, że inni po prostu wolą prysznice. Dla tej grupy ludzi również istnieje bardzo duża gama przeróżnych zastosowań, które dodadzą animuszu, dużo uroku, a także nadadzą doskonały wygląd całej łazience. Dla zwiększenia komfortu kąpieli w kabinie, nabyć można montowane do ściany, składane siedzisko lub stojący taboret. Elegancki, a zarazem funkcjonalny taboret wykonany został z odpornego na działanie wody drewna. Jego dodatkowym atutem są silikonowe podkładki, zapobiegające rysowaniu powierzchni brodzika. Podobnie jak produkty przeznaczone do wanien, tak i ten dostępny jest w tych samych kolorach: merbau i meranti.

Jeszcze kilkanaście lat temu łazienki były robione na standardowe wzory. Najważniejszymi elementami były wanna, toaleta i ewentualnie jakaś półeczka na ręczniki. Stawiana przede wszystkim na minimalizm i prostotę. Poważniejsze dekoracje nie były potrzebne w łazienkach. I też łazienki pozostawały w swoim bardzo klasycznym klimacie nie dając przy tym większego efektu wizualnego. Dziś łazienka to wizytówka, w każdym domu. Większości domowników stara się dbać o wygląd swojego domu. Też z tego względu wszystkie detale łazienki poza tymi najważniejszymi również są zachowane na bardzo wysokim poziomie. Ma to na celu podkreślenie uroku całego domu, a także nadanie jedynego i niepowtarzalnego wyglądu naszej łazienki.

Warto pamiętać aby meble w łazience były funkcjonalne, dobrze dopasowane do rozmiarów wnętrza, a jednocześnie trwałe. Najlepsze są meble z tych materiałów, których nie jest w stanie uszkodzić wilgoć oraz wysoka temperatura. Dobrze jest wybierać meble pozbawione są ostrych kantów. Łazienka jest przecież jednym z tych pomieszczeń, w którym dochodzi do największej liczby domowych wypadków.

W czasie urządzania łazienki należy pamiętać, że jej aranżacja to nie tylko wybór mebli, luster i pomalowanie ścian. Ważna jest również podłoga. Musi być ona trwała, łatwa do utrzymania w czystości oraz antypoślizgowa. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa i higieny w tym wnętrzu, co jest jedną z najważniejszych kwestii związanych z łazienką.

Zainteresuje Cię również:

Łazienka

Klasycznie czy nowocześnie w łazience?

Wybór stylistyki w jakiej utrzymana będzie łazienka wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale ma również istotny wpływ na czas, kt...

Jak optycznie powiększyć łazienkę

Jak sprawić, aby łazienka wydawała się większa? Mała łazienka jest zmorą praktycznie każdego blokowego mieszkania. Nie można wygodnie z niej korzystać, an...

Wanna czy kabina prysznicowa - co wybrać?

Wanna czy prysznic to odwieczne pytanie wszystkich planujących remont łazienki. Zarówno ciepłe i długie kąpiele w piance jak i szybki or...